Zadania na piątek, 05.11.2021

1. Zestaw ćwiczeń ruchowych (potrzebne będą chusteczki i bębenek)

- Ćwiczenie dużych grup mięśniowych – Listki na wietrze.
Dzieci są listkami. Leżą na dywanie. Na jedno uderzenie w bębenek dzieci wstają i tańczą, poruszając chusteczkami w górę i w dół. Na dwa uderzenia podrzucają chusteczki w górę i opadają wraz z nimi na podłogę – kładą się na dywanie.

- Ćwiczenie w leżeniu na plecach – Na rower.
Dzieci poruszają się po pokoju, podskakując. Na hasło: Rower! kładą się
na plecach i naśladują jazdę na rowerze. Na hasło: Odpoczywamy! dzieci wstają. Zabawę powtarzamy kilka razy.

- Ćwiczenia mięśni grzbietu – Wycieramy plecy.
Dzieci stoją w rozkroku i łapią chusteczki dwiema rękami. Jedną ręką trzymają jeden koniec chusteczki, a drugą – drugi koniec chusteczki. Następnie dzieci podnoszą ręce z chusteczkami za głowy. Jedna ręka powinna znajdować się nad ramieniem, a druga – pod ramieniem. (Rodzic w razie potrzeby pomaga dziecku).

- Ćwiczenie z elementem równowagi – Przełóż chusteczkę.
Dzieci chodzą po pokoju, wysoko unosząc kolana. Na uderzenie w bębenek zatrzymują się, stają w rozkroku i przekładają chusteczki między nogami. Zabawę
powtarzamy kilka razy.

- Ćwiczenie z elementem podskoku – Skaczemy przez kałuże.
Dzieci pozostawiają chusteczki na dywanie. Spacerują po pokoju między nimi. Na hasło: Skaczemy przez kałuże!, wykonują podskoki obunóż nad chusteczkami.

- Ćwiczenia relaksacyjne Masaż pleców.
Dzieci dobierają się w parę z rodzicem i siadają na dywanie (jedno za drugim). Rodzic chusteczką masuje plecki dziecka, a następnie zamieniają się rolami.

- Na zakończenie zabawy dzieci maszerują po pokoju i machają chusteczkami nad głową.

2. Ćwiczenia emisyjne na sylabach: ma, me, mi, mo, mu, me, ta, to, tu, ti, te, oraz wyrazach: mamo, mamu, mami, mame. Rodzic mówi sylabę lub wyraz, a dziecko za nim powtarza kilkakrotnie.

3. Zabawy plastyczne.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wykonajcie ilustrację do swojej ulubionej bajki. Waszymi pracami możecie pochwalić się na facebooku.

Pozdrawiam i do zobaczenia w przedszkolu. E.M.